Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/latam.com.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Zwiedzamy Szwajcarię

Zabytki w Szwajcarii posiadają ogromną wartość dla utrwalenia dziedzictwa kulturowego w kraju, mimo to Szwajcaria jest otwarta na nowe impulsy zarówno kulturze, sztuce jak i architekturze. Co rocznie ponad milion turystów odwiedza ten kraj, głównie w związku z Alpami, które są doskonale przygotowane na białe sporty, ale także chętnych do zapoznania się z głębsza, stroną kraju jest duża część. Największa ich liczba odwiedza Berno, czyli stolicę Szwajcarii.

Berno

Stolica charakteryzuje się kolorowymi budynkami z bogato zdobionymi fasadami, większość z nich to zabytki z XVI wieku. Co kilkadziesiąt metrów w mieście natkniemy się na urokliwe, niewielkie fontanny z XVI wieku. Do bardzo lubianych miejsc w Szwajcarii należy najwyższa wieża w kraju, czyli Wieża Zegarowa, a także pochodząca z piętnastego wieku katedra z witrażami, portalem, oraz stallom, stanowiące sakralne zabytki Szwajcarii. Mało znany jest kanton Solura, być może dlatego, że nie jest jak np. Wallis mekką narciarzy, jednak co raz częściej wybierany na rodzinne wczasy. pochwalić się może natomiast bogatym zapleczem zabytkowym. Znajdziemy tam między innymi zamek Walldegg, ruiny trzynastowiecznego zamku Neu- Falkenstein, a także katedrę St. Ursus.

Turyści uwielbiają takie kurorty jak Montreux oraz Vevey, hotele tam oferują noclegi w atrakcyjnych cenach, a przy okazji widok z okien może rozpościerać się na takie zabytki w Szwajcarii jak niewielki zamek Chateau de Chillon z XI wieku. Dla szukających wrażeń z pewnością polecić można Murten, to średniowieczne miasteczko, gdzie wręcz w idealnym stanie zachowały się mury obronne zamku z XIII wieku oraz wieża Berneńska. Inne cenne zabytki Szwajcarii to m.in. zamek Habsburgów Oberhofen z XIII wieku, zamek Hunegg z XIX wieku, oraz dwa zamki w Sion. Na listę światowego dziedzictwa UNESCO wpisana jest miejscowość Bellinzona, gdzie podziwiać można trzy niezwyciężone wieże obronne. Koneserów z pewnością ucieszy wiadomość, że Szwajcaria przechowuje pierwszą mapę swojego kraju, która pochodzi z 1570 roku.

Amatorom przyrody z pewnością spodoba się miasteczko Meringen, gdzie atrakcje turystyczne stanowią wodospady, kręte drogi do lodowców, czy wąwóz wąski na 100 centymetrów i wysoki na 100 metrów, którego przejście zajmuje niecałe 2 godziny, jednak warto.

Berno

Odpowiedz

Spam protection by WP Captcha-Free