Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/latam.com.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Wroclove

Stolica Dolnego Śląska w ciągu ostatniej dekady udowodniła, że jest jednym z najprężniej działających ośrodków kulturalnych w Polsce, bramą, przez którą dociera do nas wiele trendów z Zachodniej Europy. Miejscem, gdzie dawne Breslau, obecny Wrocław i miasto przyszłości, które powstaje na naszych oczach razem wpływają na nieprzerwany ciąg wydarzeń.

Na wrocławskim rynku słychać mowę naszych zachodnich sąsiadów. Bilety lotnicze do Wrocławia są powszechnie dostępne wśród niemieckich przewoźników.

Dlaczego wybierają Wrocław? To miejsce festiwali muzycznych o międzynarodowym znaczeniu. Największym jest “Wratislavia Cantans”. Inne, równie liczne to: festiwal “Jazz nad Odrą”, Dni Muzyki Starych Mistrzów, Przegląd Piosenki Aktorskiej, Międzynarodowe Zaduszki Jazzowe, Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora i Małych Form Teatralnych, Międzynarodowy Festiwal Dialog Wroclaw. Znane w Europie stały się monumentalne przedstawienia operowe organizowane we wrocławskiej Hali Stulecia, która sama w sobie jest dziełem architektonicznym o światowej klasie.

Wrocław to wielokulturowe dziedzictwo. Jego historia stanowi wypadkową dziejów całej Europy Środkowej. Ślady kultury polskiej, niemieckiej, austriackiej, czeskiej czy żydowskiej widoczne są tutaj niemal na każdym kroku.

Miasto stanęło do walki o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2016. Szansa na uzyskanie tego tytułu dzięki próbie posklejania kultur do tej pory obcych, bądź w wyniku wojny odseparowanych jest doskonałym pomysłem.

“Wrotslaf” – tak wymawiamy nazwę miasta w języku angielskim, co zostało przechwycone przez agencje reklamowe i zajmujące się wizerunkiem Wrocławia. Kampania Wroclove okazała się strzałem w dziesiątkę.

Współczesność metropolii to życie silnego przemysłem i kultura miasta, malowniczo położonego na ponad 120. wysepkach.

Kafejki, restauracje, parki i ogrody zachecają przyjezdnych do opuszczenia pokoi hotelowych.

Wrocław nie jest miastem anonimowym. Zabytki znajdujące się w nim na stałe pozostają w pamięci, a miejsca które otoczone sa magią, jak Rynek czy Ostrów Tumski sprawiają, że warto do niego wracać.

Tutaj znajduje się pomnik historii - Stare Miasto, najstarsza i najciekawsza część lewobrzeżnego Wrocławia. Rynek z Ratuszem - jeden z największych rynków staromiejskich w Europie o wymiarach 205 na 175 m czy Plac Solny, który jako targ pamięta czasy średniowiecza.

Przez miasto wiodą piękne, reprezentacyjne trakty – takie jak ulica Świdnicka i Szewska.

We Wrocławiu znajduje się największy w Polsce ogród zoologiczny. Zamieszkuje go 7100 zwierząt z 565 gatunków. W ogrodzie botanicznym rośnie 7,5 tysiąca gatunków roślin pielęgnowanych od 1811 roku. Na ponad 100. hektarowym terenie Parku Szczytnickiego z Ogrodem Japońskim utworzono niezwykłe skupiska roślin o wysokich walorach dendrologicznych.

Na Starym Cmentarzu Żydowskim można przyjrzeć się zgromadzonym na obszarze pona 4,5 hektara macewom, a spaceując po Wyspach Odrzańskich poczuć się jak w mieście nadmorskim.

Po prostu Wroc-love.

Odpowiedz

Spam protection by WP Captcha-Free