Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/latam.com.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Wczasy w Rydze – malowniczej stolicy Łotwy

Ze względu na niewielką odległość od naszego kraju, Ryga stanowi świetne miejsce na spędzenie wczasów, albo zrobienie sobie kilkudniowej wycieczki. Stolica Łotwy to jedno z najpiękniejszych nadbałtyckich miast. To także jedno z największych skupisk architektury secesyjnej w Europie. Zwiedzanie Rygi najlepiej zacząć od Starówki. Tutaj znajdziemy zabytki nawet z XIII wieku. W jego zachodniej części zbudowano najstarszą budowlę sakralną w mieście- kościół świętego Piotra. Wieża tego kościoła jest widoczna z każdego miejsca w Rydze. Kościół został wybudowany w 1208 roku. Przez lata był restaurowany i modyfikowany. Nieopodal tego obiektu sakralnego znajduje się inny kościół, pod wezwaniem świętego Jana. Turyści mogą podziwiać tutaj Siedzibę wielkiej Gildi, obecnie jest to budynek Filharmonii Narodowej. Pięknym okazem jest także Zamek w Rydze. Niezapomnianych widoków dostarcza turystom rejs statkiem po Dźwinie. Z perspektywy lustra wodnego możemy obserwować imponujące dźwigi portowe i promy wycieczkowe. W czasie lata można słyszeć piękne koncerty na ulicach.

Ryga

Ryga

Mimo, że Ryga to nowoczesna metropolia jej mieszkańcy cenią sobie tradycje i dawną architekturę. Stolica Łotwy to bardzo dobre miejsce dla znawców sztuki nowoczesnej. Wielu miejscowych artystów prowadzi tutaj swoje galerie. Spędzając tu wczasy najlepiej wypożyczyć sobie rower i tym środkiem komunikacji zwiedzać miasto. Ryga posiada świetną kuchnię, której można zasmakować w hotelach i restauracjach. Najbardziej znanymi potrawami są pierogi i zupy.

Bilety lotnicze do Rygi

Lot lata z wielu portów lotniczych : Rzeszowa, Krakowa, Warszawy, Gdańska i Katowic. Lot to nasz rodzimy przewoźnik o bogatej siatce połączeń. Ten rok był przełomowym dla naszego przewoźnika. Znacznie odnowił flotę a także zdecydował się na bogatszą listę kierunków. Lot przedstawił także bardzo korzystną ofertę dla klientów biznesowych. Między innymi warto z Lotem robić interesy w Hiszpanii i we Włoszech. Lot w tym roku otrzymał nowe maszyny w tym Dreamlinery, które są uważane za najbardziej rozwinięte pod względem technologicznym. Lot przoduje w lotach krajowych, wraz z Eurolotem łączy polskie miasta.

Odpowiedz

Spam protection by WP Captcha-Free