Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/latam.com.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Wczasy w Poczdamie

PoczdamPoczdam to miasto we wschodnich Niemczech zlokalizowane nad Hawelą przede wszystkim słynie z wielkich zabytków, głównie są to parki i pałace z XVIII wieku. Zabytki w większości znajdują się na liście dziedzictwa Unesco. Do najważniejszych z nich należy Pałac Sanssouci, który jest dawną rezydencją cesarską. Pałac otaczają barokowe ogrody. Warto także zobaczyć Świątynię Przyjaźni a także Pawilon chiński. W parku możemy podziwiać także oranżerie i łaźnie rzymskie. Turyści uwielbiają także spacerować po Nowym i Starym Rynku. Do najsłynniejszych bram należy Brama Brandenburska. Brama Naueńska prowadzi do dawnej dzielnicy holenderskiej, który jest głównym zabytkiem kultury niderlandzkiej. Można także zrobić sobie wycieczkę po Aleksandrowie, w którym znajduje się herbaciarnia królewska. To miejsce także znajduje się na światowej liście dziedzictwa Unesco. Poczdam to miasto bardzo zorganizowane i przyjazne turystom. Przed rozpoczęciem zwiedzania należy udać się do informacji turystycznej, gdzie możemy zaopatrzyć się w przewodniki i broszurki. Zwiedzanie miasta na piechotę nie za bardzo się sprawdza, stąd warto skorzystać z komunikacji miejskiej. To miasto warto zwiedzać razem z Berlinem. Berlin jako stolica jest bardzo ciekawym miastem i przybywa tu wielu turystów z całej Europy.

Bilety lotnicze do Poczdamu

Tanie loty do Poczdamu możemy kupić w liniach Air Berlin a także Lot. Air Berlin oferuje także bilety lotnicze do Berlina z portu lotniczego w Warszawie. Air Berlin jest drugą linią w Niemczech, która oferuje 160 różnych kierunków. Bilety lotnicze do Niemiec są bardzo popularne, gdyż to piękny kraj z wieloma atrakcjami turystycznymi. Zawsze warto także śledzić promocje linii Lot, szczególnie znana jest Szalona Środa. Wtedy możemy upolować tanie, ciekawe kierunki między innymi Niemcy, Włochy czy Grecja. Bilety rezerwujemy do godziny 23:59 jednak, Lot bardzo często przedłuża te promocje i możemy nawet skorzystać z nich w czwartek. W Locie trwa restrukturyzacja, która ma poprawić sytuację firmy.

Odpowiedz

Spam protection by WP Captcha-Free