Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/latam.com.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Wakacyjne loty

Tanie lotySerwis eSKY.pl podaje, że w tym sezonie wakacyjnym bilety lotnicze są nawet o 30 procent tańsze niż w roku ubiegłym. Po pierwsze polscy turyści są co raz bardziej doświadczeni w lataniu i doskonale wiedzą, że przy rezerwacji lotu liczy się czas. Wiele klientów czatuje również na promocyjne akcje i zniżki, jak na przykład Szalona Środa w LOT, gdzie bilet może kosztować kilkanaście złotych. Również bagaż to dość newralgiczny punkt w kosztach, istotne jest by zapakować się do podręcznej walizki za którą nie musimy dodatkowo płacić.

Internetowe centrum turystyczne eSKY.pl pokusił się o analizę kierunków tegorocznych wyjazdów urlopowych swoich klientów, oraz cena biletów lotniczych. W pierwszej kwestii od wielu lat nic się nie zmienia, wśród turystów największą popularnością nadal cieszy się Wielka Brytania, gdzie serwis sprzedał 36 % wszystkich biletów lotniczych, na drugim miejscu znalazły się Włochy 13 %, Francja 11 %, Hiszpania 9 % oraz Niemcy z wynikiem 7 %. Ogromna przewaga wysp spowodowana jest tym, że wielu Polaków pracuje w Anglii, a więc rodziny jeżdżą do nich na wakacje. Rośnie również liczba wyjazdów wakacyjnych organizowanych indywidualnie, a nie za pośrednictwem biura podróży, co w zasadzie nie dziwi, tym bardziej po sytuacji w Polsce, gdzie zbankrutowało już osiem biur podróży.

eSKY.pl zauważa również, że średnia cena biletów lotniczych w kilku kierunkach staniały nawet o połowę w porównaniu do zeszłego roku. Najwięcej osób skorzystało z usług tanich linii lotniczych, które z pośród wszystkich klientów serwisu wybrało prawie 70 procent turystów. Spadek cen można dostrzec zarówno w ofercie przewoźników low costowych jak i regularnych, Oferta tych drugich bywa i tak, że jest nawet korzystniejsza, proponują bardziej dogodny godziny wylotów i nie wprowadzają ukrytych opłat jak to często bywa po przybyciu na lotnisku i odprawie przed lotem z tanim przewoźnikiem. Przykładem są połączenia z Poznania do Rzymu, z Gdańska do Barcelony, oraz ze stolicy kraju do Madrytu. W pierwszym przypadku tanie linie oferują podróż w cenie 731 zł, a tradycyjni przewoźnicy nawet za 431 zł. W porównaniu do zeszłego roku jest to radykalna zmiany bowiem ceny wynosiły odpowiednio 1006 zł i 1266 zł.

Jeśli chodzi o podróż z Gdańska do Barcelony, koszt biletu lotniczego podczas tegorocznych wakacji kosztuje w low costach 1157 zł, zaś ten sam bilet zakupiony w tradycyjnej linii kosztuje 732 zł. W tym przypadku nastąpił wzrost w tanich liniach o około 50 zł, natomiast regularne linie lotnicze obniżyły ceny aż o 56 procent.

Przelot samolotem z Warszawy do stolicy Hiszpanii realizowany przez taniego przewoźnika kosztuje w tym roku ponad 1230 zł, 500 zł mniej należy zapłacić lecąc z przewoźnikiem regularnym dokładnie 769 zł, rok wcześniej bilet lotniczy na tej samej trasie kosztował odpowiednio 1470 zł i 1 874 zł, co oznacza, że w 2012 rok bilet w tradycyjnych liniach jest tańszy ponad dwukrotnie.

Jedna odpowiedź dla “Wakacyjne loty”

  1. Frendzel says:

    Ciekawy artykuł. Daje plusa +

Odpowiedz

Spam protection by WP Captcha-Free