Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/latam.com.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

W sercu Hiszpanii

MadrytHiszpańska stolica położona jest w samym centrum kraju, u podnóża Sierra de Guadarrama nad rzeką Manzanares. Madryt jest jedynym w swoim rodzaju miastem, w którym można się cudownie zrelaksować, a przy okazji też wszystkim się pozachwycać. Według jednego z brytyjskich magazynów pod względem najwyższej jakości życia, największa hiszpańska metropolia, jest jedną z dziesięciu na świecie. Dzięki tanim liniom lotniczym Ryanair możemy z portów lotniczych w Krakowie i Warszawy-Modlin skorzystać z tanich lotów do Madrytu.

Jak się poruszać

Madryt od XVI w. jest stolicą Hiszpanii, a jego początki sięgają IX w. n.e. Dziś miasto podzielone jest na dwie dzielnice, na Stary Madryt i na Madryt Burboński. Najlepszym bo najszybszym i najtańszym sposobem poruszania się po mieście jest posiadające dwieście stacji, funkcjonujące od 1919 r. metro. Podziemną kolejką dotrzemy niemal do każdego zakątka hiszpańskiej stolicy. Można też korzystać ze stosunkowo niedrogich taksówek, których tu jest dosyć sporo. Jeśli chcielibyśmy poznać okolice Madrytu to alternatywą jest wynajęcie samochodu. U niektórych najemców istnieje możliwość wynajęcia auta w jednym mieście, a oddania w drugim.

Gdzie spać i jeść

Zarówno hotele, jak i restauracje dzielą się w Madrycie na pięć kategorii, przy czym jakość hoteli symbolizuje ilość gwiazdek, a restauracji ilość widelców. Miasto jest wstanie spełnić wszelkie wymagania turystów oferując zakwaterowanie od ekskluzywnych hoteli, przez obiekty eleganckiej i komfortowej pierwszej klasy, jak też hotele średniej klasy, aż po turystyczne tanie hotele. Jeśli chodzi o kuchnię hiszpańską w Madrycie to poznamy ją najlepiej za każdym razem stołując się w innymi miejscu. Pobyt w tutejszych restauracjach połączony bywa z degustacją niewielkich ilości oferowanych przez dany lokal potraw. Oprócz serwujących narodowe specjały restauracji znajdują się w tym mieście i takie, które specjalizują się w kuchni afrykańskiej, arabskiej i śródziemnomorskiej.

Rozrywkowe życie stolicy

Stołeczna metropolia Hiszpanii uwielbia wprost życie nocne. Klubów, dyskotek, kawiarenek i pubów jest tu niezliczona ilość i cały czas powstają nowe. Centrum nocnego życia jest m.in. miasteczko studenckie. Ulubionym miejscem spotkań młodych ludzi jest Moncloa i Arguelles. Na atrakcyjne imprezy trafić też można niedaleko słynnego stadionu Real Madryt – Bernabeu. Wiele madryckich klubów otwieranych jest dopiero po godzinie 23. Dominującą muzyką hiszpańskich lokali jest muzyka elektroniczna. Są również miejsca, gdzie usłyszymy wizytówkę hiszpańskiej kultury muzykę flamenco. Znajdą także coś dla siebie i melomani.

Kulturalne atrakcje

Madryt ma całą masę godnych polecenia miejsc i nie sposób je wszystkie wymienić. Warto na pewno zobaczyć tętniącą życiem starówkę, egipską świątynię Templo de Debod, Fontannę Kybele, pałace Palacio de Cristal i Palacio Real, katedrę madrycką La Almudena, piękne place, parki i całą masę niezwykłych muzeów, m.in. Muzeum Prado i Muzeum Thyssen-Bornemisza.

Odpowiedz

Spam protection by WP Captcha-Free