Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/latam.com.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Śniadanie kontynentalne – z czym to się je

śniadanie kontynentalneŚniadanie to dla jednych najważniejszy posiłek w ciągu dnia, dla innych byle szybko i byle co, a czasem całkowite pomijanie go. Polskie śniadania, to najczęściej jajecznica, parówki, kiełbaski, wędliny, sery, także płatki i rzadziej dżemy czy masła orzechowe, kakaowe.

Jeśli ktoś podróżował choć raz za granicę z pewnością spotkał się z pojęciem śniadanie kontynentalne, to jedno z wyrażeń, które najczęściej pada, gdy ma miejsce rezerwacja hoteli. Dla wielu naszych rodaków pojęcie to budzi strach w oczach, bowiem okazuje się, że Polacy nie bardzo wiedząc, co się na nie składa. Różnica pomiędzy polskim śniadaniem, a tym co otrzymamy jako śniadanie kontynentalne w europejskich hotelach jest duża, należy się więc na to przygotować.

Na początek Francja, bo to z nimi kojarzy się lekkie i słodkie śniadanie. Hotele w Paryżu, mając na myśli śniadanie kontynentalne, zaserwują nam z pewnością kawę, świeży maślany rogalik, a do tego dżem czy miód. Dostaniemy również trochę masła, a niektóre obiekty dodają szklankę soku, ze świeżo wyciśniętych owoców. Hotele w Mediolanie prezentują w tym obszarze jeszcze bardziej minimalistyczny styl. Włoskie śniadanie to przede wszystkim kawa, a do tego kilka słodkości. Włosi lubią w godzinach porannych zjeść ciasteczka, rożki oraz broszki. Porządniejszy posiłek można zjeść dopiero, gdy nadejdzie sjesta. W niektórych hotelach, oczywiście na życzenie gościa mogą zostać przygotowane inne, bardziej energetyczne potrawy. Tego typu śniadanie nie wystarczy raczej na dzień pełen zwiedzania i atrakcji.

Na większe śniadanie w stylu kontynentalnym można liczyć w Hiszpanii. Oni także zaczynają swój poranek od kawy i czegoś słodkiego. Popularna jest również gruba opiekana pajda chleba, posmarowana masłem, do tego drzemy. W wielu miejscach turyści w ramach śniadania otrzymają omlet pieczony z ziemniakami czy białą bagietka z sosem pomidorowym, a na nim ułożona popularna hiszpańska szynka. Na znacznie pożywniejsze śniadanie możemy liczyć przesuwając się na północ. Hotele w Londynie to znacznie bardziej obfitego śniadania, bo Anglicy lubią między innymi jajka na bekonie przed wyjściem do pracy. Warto jednak zapytać, co wchodzi w skład śniadania, gdy dokonujemy rezerwacji pokoju, by nie było później rozczarowania.

śniadanie kontynentalneŚniadanie kontynentalne nie omijają również Polski. Hotele w Krakowie czy w Warszawie coraz częściej proponują śniadanie kontynentalne. Kilka kromek chleba, do tego jeden czy dwa dżemy do wyboru, jakiś serek, może miód.

Różnice w spożywanych posiłkach pomiędzy poszczególnymi narodami, wynikają ze stref klimatycznych i warunków życia. Południowcy, którzy żyją w cieplejszym klimacie, nie potrzebują aż tylu kalorii, co mieszkańcy zimniejszych zakątków Europy. Warto dodać, że Polacy wolą dopłacić do wycieczki, byleby dostać porządne śniadanie, które da im energię na resztę dnia.

Odpowiedz

Spam protection by WP Captcha-Free