Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/latam.com.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Słoneczny Brzeg wyznacznikiem luksusu

Słoneczny BrzegTak było w latach 80, podczas PRL-u, gdy tylko nieliczni mogli sobie na nie pozwolić, do dziś jednak wspominają je z rozrzewnieniem i uśmiechem. Budowa bułgarskiego kurortu Słoneczny Brzeg rozpoczęła się w1958 roku, przez ponad 50 lat swojej historii bardzo się jednak zmienił i dziś bywa nazywany Las Vegas Europy Wschodniej. Znajdziemy tu mnóstwo hoteli (ponad 600), restauracje, dyskoteki, kluby nocne, butiki i kawiarnie, wiele z nich powstałych w ostatnim dziesięcioleciu. Dla dzieci świeną atrakcją są dwa aquaparki. Jedną z wielu atrakcji jest też lot na spadochronie za motorówką. Natomiast najwięcej radości zarówno dorosłym jak i dzieciom dają kąpiele w ciepłym Morzu Czarnym, które w szczycie sezonu osiąga prawie 30 st. C. W morzu nie tylko można się kąpać, ale także skorzystać z możliwości rejsu statkiem lub motorówką. Wyprawy wzdłuż brzegu trwają kilka godzin i dają możliwość pływania na otwartym morzu, podczas rejsu serwowane są również świeże ryby i inne przysmaki bułgarskiej kuchni.

Niestety na próżno tu szukać zabytków, najbliższe znajdują się kilka kilometrów dalej w Nessebaru. Położone na półwyspie najstarsze miasto w kraju wpisane jest na listę UNESCO. Pełne uroku, zachwyca wąskimi, krętymi uliczkami, przy których stoją świetnie zachowane drewniane domki, a w nich klimatyczne regionalne restauracje, gdzie chętnie przesiadują turyści. Ważnym punktem w mieście jest też XIII wieczny kościół Chrystusa Pantokratora, jest największym atutem jest doskonale zachowany stan. Obecnie można w niej podziwiać dzieła sztuki znajdujące się w zbiorze Galerii sztuki. Wielu turystów korzysta z atrakcyjnej przejażdżki dorożką po mieście.

Słoneczny BrzegBułgaria słynie z produkcji wina, dlatego jedną z najczęściej kupowanych pamiątek z wczasów z Bułgarii są butelki wyśmienitych lokalnych trunków. Polska jest zaraz po Rosji największym rynkiem zbytu tutejszego wina szczególnie półsłodkiego i słodkiego. Do innych chętnie nabywanych pamiątek są przepiękne ikony będące doskonałymi kopiami prac dawnych mistrzów.

Podróż do Las Vegas Europy Wschodniej można odbyć za pośrednictwem tanich linii lotniczych. Z Polski oferowane są bezpośrednie loty do Burgas (35 km od Słonecznego Brzegu). Bilety lotnicze w obie strony dostępne są za 600 zł, można też na własną rękę zarezerwować hotel, jednak cenowo wyjdzie podobnie jak w przypadku gotowej oferty biur podróży. Koszt tygodniowych wczasów w hotelu czterogwiazdkowym w ofercie all inclusive w sezonie wynosi ok 2400 zł, poza sezonem nawet 1200 zł.

Odpowiedz

Spam protection by WP Captcha-Free