Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/latam.com.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Samolotem na narty

Zell am See-KaprunSalzburg jest miastem znanym z przynajmniej dwóch powodów. Jednym z nich jest urodzony tu austriacki kompozytor, Wolfgang Amadeusz Mozart, któremu miasto na każdym kroku oddaje swoją cześć i pamięć, a drugim przepiękne i niezwykle atrakcyjne okoliczne alpejskie stoki.

Droga do raju

Niezwykle urokliwym i malowniczym miejscem, w dodatku nadającym się na naprawdę udany urlop, jest region Zell am See-Kaprun. Dojazd do niego możliwy jest na kilka sposobów. Decydując się na transport własny, zafundujemy sobie krajoznawczą wycieczkę wiodącą przez Niemcy lub Czechy, siecią dróg z malowniczą panoramą Alp. Pociągiem z kolei musimy być przygotowani na przesiadkę w austriackiej stolicy, Wiedniu. Do hoteli bezpośredni transport z położonego bezpośrednio w centrum miasta dworca kolejowego Zell am See zapewniają taksówki i autobusy. Oczywiście najszybciej dostaniemy się samolotem do Salzburga. W noszącym imię Mozarta salzburskim porcie lotniczym lądują m.in. polskie tanie linie lotnicze EuroLOT, oferujące na niego bezpośrednie przeloty z Lotniska Gdańsk i Warszawa. Do Kapron z Lotniska w Salzburgu jest niewiele ok. 80 km. Trasę tę z lotniska można pokonać w niecałe dwie godziny autokarem. Dobrym pomysłem jest wypożyczenie samochodu. Drugą ewentualnością dotarcia samolotem są rejsy do Monachium, ale z tamtego lotniska samochodem jedzie się już ok. trzy godziny.

Region Zell am See-Kaprun

Można go odwiedzić o swojej ulubionej porze roku. Latem mieni się on soczystością zielonych łąk i połyskującego jeziora, które jest jednym z najczystszych w Europie i można się w nim kąpać. Przepiękne tereny z różnorodną przyrodą zachęcają do wędrówek. Zimą śnieżnobiały lodowiec cieszy amatorów sportów zimowych. Mają tu oni do dyspozycji 138 km tras zjazdowych o wszystkich stopniach trudności oraz ponad 50 wyciągów. Region Zell am See-Kaprun świetnymi warunkami narciarskimi kusi przez ponad pół roku. Atutem jego jest też spektakularny widok z platformy na wysokości 3000 m, aprés ski, Tauern Spa oraz przypadająca do gustu każdemu przybyszowi, kuchnia regionalna. Region oferuje wyjątkową mieszankę atrakcji. Odnajdziemy w nim nowoczesne ośrodki narciarskie i tradycyjne alpejskie wioski. Najważniejszym jego miastem jest nowoczesne, bogate oraz malowniczo położone Zell am See.

Ośrodki lodowca

Trzy ośrodki narciarskie Kitzsteinhorn, Schmittenhohe i Maiskogel oferują łącznie blisko 140 km narciarskich tras zjazdowych. Ostatni z ośrodków przeznaczony jest głównie dla rodzin z dziećmi i początkujących narciarzy. Z dwóch pierwszych korzystają przede wszystkim najbardziej wymagający i zaawansowani narciarze. Schmittenhohe jest z nich trzech najbardziej zróżnicowany pod kątem trudności. Wokół lodowca jest też wiele terenów freeride’owych i skiturowych. Między ośrodkami kursują, bezpłatne dla posiadaczy skipassów, autobusy.

Zimą w górach o kontuzje bardzo łatwo, dlatego przed wyjazdem w Alpy na narty bardzo ważne jest wykupienie ubezpieczenia za granicą.

Odpowiedz

Spam protection by WP Captcha-Free