Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/latam.com.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Nowe pomysły generują dobre wyniki

LOTPierwsze półrocze tego roku dla LOT-u okazało się łaskawe, ubiegłoroczne straty w wysokości 151,5 mln złotych udało się zmniejszyć do 119 mln. Wstępne wyniki finansowe z podstawowej działalności przewoźnika są więc obiecujące. Jeśli chodzi o wynik nett, to wyniósł on 123,3 mln złotych w porównaniu do -132,5 mln złotych w roku ubiegłym, dzięki transakcjom kapitałowym zrealizowanym na początku roku. Dla spółki dobry wynik ma szczególne znaczenie, od początku roku drożeje paliwo, na które dodatkowo trzeba było wydać 100 milionów złotych. W czerwcu cena paliwa wyniosła 1 067 dolarów za tonę w porównaniu do 759 dolarów za tonę w czerwcu 2010 roku.

Jak się okazuje to nie jedyna dobra wiadomość płynąca z szeregów PLL LOT. Przewoźnikowi udało się poprawić wyniki przewozowe i dane dotyczące punktualności rejsów w biało-granatowych barwach. 2 145 207 tylu pasażerów skorzystało z usług LOT-u w pierwszej połowie tego roku, jest to wynik o 8 procent lepszy w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2010. Wzrost liczby pasażerów rozkładowych wyniósł 14%, co stanowi przyrost o ponad 250 tysięcy. Polskie Linie Lotnicze LOT pochwalić mogą się również dobrą regularnością oraz punktualnością. W prawdzie nie jest to szwajcarska dokładność, jednak wynikiem faktycznie wykonanych rejsów w stosunku do planowanych na poziomie 97,4% ( poprawa o 2,2 procent ), nie wszyscy mogą się pochwalić. Średnia punktualność rejsów poprawiła się o prawie 4% i wyniosła 84,7%.

Osiągnięcia te z pewnością przyciągną klientów, Polacy cenią sobie punktualność i niezawodność, z pośród wachlarza ofert, oprócz ceny, ważnym czynnikiem są właśnie te elementy.

Ciekawym rozwiązaniem jakie zastosował narodowych przewoźnik jest program OT FLY & DRIVE. Jest to wspólny program LOT-u i międzynarodowej sieci wynajmu samochodów AVIS. Kiedy przylecimy na wybrane lotnisku, mając w ręki bilet lotniczy PLL LOT, każdy udając się do AVIS może skorzystać z promocyjnej stawki za wynajem samochodu na nielimitowaną liczbę kilometrów, ubezpieczenie od uszkodzenia, ubezpieczenie od kradzieży oraz lokalny podatek.

Szczególnie korzystne stawki oferowane są przy wynajmie samochodu na terenie Polski. Uczestnicy programu Miles & More otrzymają 500 mil premiowych za każdy wynajem samochodu w sieci AVIS.

LOT

Odpowiedz

Spam protection by WP Captcha-Free