Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/latam.com.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Niezwykły Yunak Evleri Hotel w Turcji

W tureckiej Kapadocji powstał jeden z najbardziej niezwykłych hoteli na świecie. Wykuty jest on w miękkich nanosach ignimbrytu pochodzących z częstych erupcji wulkanicznych występujących na tym terenie wiele lat temu. Wulkaniczny osad to niezwykle plastyczny materiał. Sam pomysł tworzenia w skałach zapoczątkowali sami mieszkańcy Urgup rzeźbiąc w nich pierwsze realistyczne kościoły, klasztory, a nawet budynki mieszkalne. Nazwa hotelu „Yunak” ma wskazywać na jego dominujący charakter. To miejsce ma pełnić funkcję, która w przeszłości należała do malutkiej fontanny mieszczącej się pośrodku miasteczka to znaczy integrować wspólnotę, być centrum życia towarzyskiego.

Yunak Evleri

Yunak Evleri Hotel doskonale wkomponowuje się w otoczenie, zachwyca swym pięknem, prostotą i luksusowym, nowoczesnym wyposażeniem. Turyści nie są w stanie, ba po prostu nie chcą krytykować tak niesamowitego tureckiego projektu. Na terenie obiektu znajduje się restauracja, bar, wypożyczalnia rowerów, taras, plac zabaw, biblioteka i ogród. Hotel tworzy sześć skalnych pomieszczeń (30 pokoi, jedna komnata). Datuje się je na V, VI wiek naszej ery (z wyjątkiem XIX w komnaty). W środku jaskinie zamieniają się w wykwintne apartamenty o kremowobiałych ścianach i ręcznie wykonywanych meblach. Pokojowy parkiet jest specjalnie podgrzewany a rozmieszczone gdzieniegdzie dywanowe kilimy dodatkowo nadają podgrzewają atmosferę i nadają całości opinie przytulnego, nastrojowego miejsca. Za hotelową dobę w „Yunaku” sporo zapłacimy. Pokój dwuosobowy typu Standard to wydatek około 564 zł (i jest to oferta promocyjna). Pozostałe dostępne pomieszczenia takie jak pokój dwuosobowy typu Delux (45 mkw + patio) -627 zł, apartament (55 mkw + wanna z hydromasażem) – 782 zł. W każdym pokoju znajdziemy biurko z oświetleniem, oraz odtwarzacz CD i eklektyczną biblioteka płyt CD

Należy również wspomnieć, że w hotelu przysługuje nam darmowe łącze internetowe, darmowy parking oraz darmowe śniadania.

Hotel Yunak Evleri to jeszcze jedno średniowieczne, kapadockie, podziemne miasto. Kiedy wchodzimy do środka rozciągają się przed nami spirale schodów i wąskie labirynty prowadzące do prawdziwych tureckich skarbów. Nie jest to może idealne miejsce na rodzinne wczasy, ale romantyczny wyjazd nie może się nie udać.

Yunak Evleri

Odpowiedz

Spam protection by WP Captcha-Free