Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/latam.com.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Linie lotnicze dziękują pasażerom

Linie lotniczeMinęły czasy kiedy samoloty były alternatywą tylko dla ludzi bogatych. Latanie stało się bardzo popularną formą transportu, szczególnie że podróż autem czy pociągiem staje się coraz bardziej uciążliwa, a koszt biletu czy benzyny można przyrównać do ceny biletu lotniczego. Samolot oferuje komfort i wygodę, obojętnie jakie wybierzemy linie lotnicze oszczędzimy czas i pieniądze. Bilety u tradycyjnych przewoźników są z reguły droższe jednak w ekskluzywny sposób zaczniemy swoje wczasy. Możemy liczyć na smaczną kuchnię na pokładzie, przegląd prasy, dostęp do Internetu, a także ciekawe filmy. Tanie linie lotnicze z kolei oferują mniejszy komfort, za to ceny biletów tylko zachęcają do zwiedzania i podróżowania. Niektóre loty organizowane są z przesiadką, co pozwala podczas podróży zwiedzić więcej miejsc. Mimo że niskobudżetowi przewoźnicy korzystają z mniejszych lotnisk oddalonych od centrum miasta często zapewniają transfer z lotniska, a także oferują wynajem samochodów, czy tanie hotele w pobliżu portu lotniczego. Wśród polskich turystów prym nadal wiodą polskie linie lotnicze Lot. Na trasach europejskich często także bilety lotnicze rezerwowane są w Ryanairze czy Wizz Air.

Przewoźnicy zdają sobie sprawę że istnieją tylko dzięki pasażerom i ich zapale do zwiedzania świata. Stąd aż 23 kraje postanowiły uczcić turystów organizując 7 lipca „Dzień Pasażera”. Był to tak zwany dzień otwarty dla podróżnych, w którym mogli dowiedzieć odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące kontaktu z liniami lotniczymi a także usłyszeć wskazówki jak rozwiązywać wszelkie problemy, które mogą wyniknąć w czasie lotów samolotem. W Polsce aż dwa lotniska : Balice i Okęcie przeprowadzą taka akcję. Właśnie tam można porozmawiać na temat zagubionych bagaży, rekompensaty za opóźnienie czy odwołanie lotów przez linie a także usłyszeć o najnowszych ciekawych ofertach na bilety lotnicze. Porady dawane turystom są całkowicie bezpłatne. Oprócz Polski akcję przeprowadzono miedzy innymi na Malcie, w Austrii, na Cyprze, w Norwegii, Szwecji, we Włoszech a także w wielu innych krajach Europy.

Odpowiedz

Spam protection by WP Captcha-Free