Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/latam.com.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Hiszpańska kultura widziana z Sewilli

Sewilla to czwarte pod względem wielkości miasto w Hiszpanii. Jest stolicą Andaluzji i uchodzi również za miejsce, w którym powstał znany wszystkim tamtejszy folklor czyliflamenco. Flamenco to jednak nie tylko taniec, tam to wyraźna część kultury obejmująca także śpiew, strój, muzykę i sposób zachowania. Jeżeli chcemy poczuć na własnej skórze gorące andaluzyjskie rytmy zdecydowanie musimy odwiedzić to właśnie miasto.

Sewilla

Wakacje to najlepszy moment na realizację hiszpańskich marze, dlatego sprawdziliśmy ceny biletów lotniczych na sierpień tego roku. Różnymi liniami lotniczymi dolecimy za różne kwoty, a które opłacają się najbardziej? Najtaniej, bo za 1269 złotych podróżować możemy z Air France, nieco wyższe stawki z Okęcia proponuje TAP (1380 złotych), najwyższa kwota 1969 złotych to jednak linie lotniczeKLM. Z Gdańska natomiast air Berlin proponują lot nawet za 2367 złotych.

Sewilla to piękne miasto licznie wypełnione klasycznymi zabytkami. Niemalże na każdym rogu możemy natknąć się na coś godnego uwagi. Najważniejsze attyckie pomniki w Sewilli to przede wszystkim Alkazar, Katedra Najświętszej Maryi Panny czy Arena walk byków. Alkazar to dawny pałac królewski, sięgający XI wieku. Ogromne gotyckie sklepienia łączą elementy chrześcijańskie z islamskimi. Historia mówi iż właśnie w tym pałacu witano Krzysztofa Kolumba po udanej podróży do Ameryki. Odkrywca został pochowany w grobowcu, we wcześniej wymienionej Katedrze Najświętszej Maryi Panny.

Najważniejszymi wydarzeniami w Sewilli jest między innymi Wielki Tydzień ( Semana Santa). Wtedy to do kraju zjeżdżają się licznie pielgrzymi by uczestniczyć w uroczystych procesjach. Innym świętem jest na przykład Feria de Abril, gdy organizuje się uliczne jarmarki. W kilkutygodniowej zabawie uczestniczą rodziny z dziećmi, wykorzystując chwile odpoczynku od obowiązków. Mówi się jednak, że jeżeli naprawdę chcemy poczuć smak Sewilli to jej egzystencją jest Santa Cruz i Triana. Tam przechadzając się brukowanymi uliczkami trafimy na sieć nieczynnych już manufaktur, starych kościołów, licznych restauracji i prawdziwych tapas barów. Jeżeli jesteśmy typem nocnego marka, w centrum miasta możemy bawić się do białego rana.

Odpowiedz

Spam protection by WP Captcha-Free