Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/latam.com.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Europejska wyspa słońca

MajorkaDo jednego z najbardziej egzotycznych miejsc na Starym Kontynencie zaliczana jest piękna, hiszpańska wyspa Majorka. Może się ona pochwalić aż 300 bezchmurnymi dniami w ciągu roku, będącymi jednym z atutów, jaki przyciąga na nią liczne rzesze turystów. Udany pobyt gwarantują również eleganckie hotele i ciągnące się kilometrami czyste, piaszczyste plaże. Linia brzegowa Majorki wygląda imponująco. Oprócz złocistych plaż znaleźć można ukryte pomiędzy skałami urocze zatoczki i dotrzeć do skalistych tarasów.

Sezon na Majorkę

Rozpoczyna się w kwietniu, a kończy dopiero w listopadzie. Wiosną, czyli wtedy, gdy rozpoczyna się sezon, Majorka urzeka soczystą zielenią i niesamowitą feerią tysięcy zakwitających kwiatów. Nie trzeba być znawcą piękna by docenić to pokrywające wyspę piękno. Lato jest na tej położonej na Morzu Śródziemnym hiszpańskiej wyspie, jest bardzo ciepłe i bezdeszczowe. To idealny czas na plażowanie i odbywanie w głąb wyspy ciekawych wycieczek. W wakacyjnych miesiącach, lipcu i sierpniu, panuje na wyspie klimat subtropikalny. To również najgorętszy okres turystyczny, kiedy to Majorkę zalewają duże tłumy turystów, również z Polski. Przyjemniejszy urlop na wyspie będzie we wrześniu, bo pogoda jest nadal wysoka, a frekwencja urlopowiczów zdecydowanie mniejsza. Z kolei wczesną jesienią korzystnie się kształtują ceny niektórych hoteli.

Czym na wyspę i jak dalej

Najważniejsze lotnisko wyspy to położony ok. 8 km od stolicy Palma de Mallorca, najważniejszych na Balearach i jeden z największych w Hiszpanii, międzynarodowy port lotniczy. Każdego roku przewija się przez niego 21 mln. pasażerów, z czego większa część oczywiście w czasie wakacji. Obsługuje to lotnisko wiele linii lotniczych, a wśród nich i tani przewoźnicy, m.in. irlandzki Ryanair, węgierski Wizz Air, niemiecki Germanwings, brytyjski easyJet i norweski Norwegian. Oczywiście w sezonie kursuje również na Majorkę wiele linii czarterowych. Po wyspie jeżdżą pociągi, ale nielicznie. Warto przejechać się jadącą malowniczą trasą zabytkową kolejką. Dość tanie jest podróżowanie po wyspie taksówką. Niemal całą wyspę obejmuje sieć komunikacji autobusowej. Oczywiście najwygodniej jest się przemieszczać wynajętym samochodem, przy czym dla nienajlepszych kierowców trudnością będzie pokonanie górskich serpentyn. Wypożyczalnie aut znajdują się m.in. na lotnisku.

Co robić, co zwiedzać

Oczywiście na Majorce uprawia się wiele dyscyplin sportowych. To rewelacyjne miejsce dla amatorów windsurfingu, nart wodnych, nurkowania, snorkelingu i żeglarstwa. Poza tym różnorodność wybrzeża wyspy, górzyste ukształtowanie jej centralnych terenów, liczne skały i jaskinie sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi. Prowadzi przez nią wiele malowniczych tras pieszych i rowerowych. Uprawiać też tu można wspinaczkę skałkową, paralotniarstwo, tenis ziemny i grać golfa. Piękne są miasta Majorki. W jednym z nich, Valldemosie, przebywał przed laty polski kompozytor Fryderyk Chopin. Do dziś miasto ten fakt upamiętnia.

Odpowiedz

Spam protection by WP Captcha-Free