Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/latam.com.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

EasyJet laureatem nagrody przyznawanej przez Paris Air Show

Od ponad stu lat w Paryżu organizowane są targi branży lotniczej Paris Air Show, wystawa odbywa się cyklicznie co dwa lata w francuskim mieście Le Bourget, gdzie zawsze zjawiają się najwięksi producenci oraz przewoźnicy z całego świata. Podczas zeszłorocznych targów nagrodę w kategorii Tanie Linie w Europie przyznano brytyjskim liniom lotniczym EasyJet.

Linie lotnicze EasyJet

Ten tani przewoźnik w branży lotniczej działa od 1995 roku, jego polityka działalności zakłada wybór i obsługę małych lokalnych lotnisk, dla wielu klientów oznacza to łatwiejszy dostęp do transportu lotniczego, a także niższe ceny, jak wiadomo lądowania i starty w dużych portach lotniczych jak np. na Okęciu są dużo droższe. Na chwilę obecną operator obsługuje loty z Krakowa w siedmiu kierunkach – do Londynu, Paryża, Belfastu, Dortmundu, Bristolu, Edynburga i Liverpoolu.

Wracając do Paris Air Show, warto również wspomnieć, o tym iż wybrano również laureatów w innych kategoriach. Tytuł najlepszej linii lotniczej przyznano liniom Qatar Airlines, linia lotnicza Turkish Airlines okrzyknięta została najlepszym Operatorem w Europie. W kategorii najlepszej europejskiej linii regionalnej zwyciężył przewoźnik Aegen Airlines.

Nagrody przyznawane są dzięki głosom pasażerów korzystający z usług linii lotniczych. Edycja z 2011 roku skupiła ponad 18 milionów pasażerów chętnych do udziału w wyborze najlepszych z pośród 200 przewoźników. Głosować można była zarówno na duże międzynarodowe linie jak i małych lokalnych przewoźników. Na głosowanie przeznaczono aż 10 miesięcy od lipca 2010 do maja 2011. Pasażerowie proszeni byli o poddanie ocenie takie elementy obsługi jak uprzejmość i kompetencje personelu, czystość i stan techniczny floty, oraz łatwość obsługi strony internetowej oraz rezerwacja biletów lotniczych online.

Linie lotnicze EasyJet cieszą się ogromną popularnością, potwierdza to m.in. obłożenie miejsc w samolotach na poziomie 85 procent w każdym samolocie należącym do jego floty. Być może wpływ na to miały nowe usługi dostępne w szeregach przewoźnika, najważniejszą z nich jest możliwość korzystania z wcześniejszych lub późniejszych odlotów, w przypadku spóźnienia, czy też wcześniejszego pojawienia się na lotnisku. Istotne są również plany związane z flotą, bowiem już niedługo zakupionych ma być 15 maszyn Airbus 320, a później jeszcze 33 innych maszyn za ponad miliard złotych.

Najnowsze wieści płynące od przewoźnika, to fakt wprowadzenia nowych zasad rezerwacji biletów lotniczych. Pierwsza zmiana dotyczy opłaty za rezerwację, od początku stycznia została ona zastąpiona stałą opłatą administracyjną w wysokości 9 funtów. Przewoźnik zadbał o to, by o zmianach za pośrednictwem kampanii reklamowych dowiedzieli się wszyscy klienci. EasyJet chce w ten sposób uniknąć posądzenia o stosowanie ukrytych opłat w cenie biletów lotniczych. Po drugie, każdy kto dokona płatności kartą kredytową będzie obciążony dodatkowa kwotą w wysokości 2.5 % wartości transakcji.

Linie lotnicze EasyJet

Odpowiedz

Spam protection by WP Captcha-Free