Warning: Creating default object from empty value in /home/poland/domains/latam.com.pl/public_html/wp-includes/bookmark.php on line 36

Alitalia współpracuje z Amadeus

Włoskie linie lotnicze Alitalia i firma Amadeus będąca wiodącym dostawca rozwiązań technologicznych i usług przetwarzania danych dla światowej branży turystycznej, ogłosiły niedawno, że podpisały umowę, która dotyczyła udostępniania usług full content. Termin umowy to 31 grudnia 2013 roku. Zgodnie z tą umową włoski przewoźnik udostępnił wszystkim biurom podróży dostęp do informacji o swoich taryfach, rozkładach lotów i zasobach z regionu Europy. Warunkiem jest jednak fakt, że biura te muszą korzystać z systemu Amadeus. Firma stworzyła sieć na całym świecie.

alitalia loty

Jak wiadomo dystrybucja informacji za pośrednictwem rożnych biur podróży, stanowi istotny element w działalności linii lotniczych Alitalia. Nowa umowa jest więc tego odzwierciedleniem. Z firmą Amadeus współpracują także inni przewoźnicy jak na przykład KLM czy francuski AirFrance, które także ostatnio przedłużyły umowę z tym przedsiębiorcom. Amadeus współpracuje w branży lotniczej od wielu lat. Z pewnością dla włoskiego przewoźnika współpraca z ta firmą pozwoli zwiększyć obroty zarówno w Europie, jak i poza jej granicami.

Umowa gwarantuje również, że poprzez system Amadeus dostarczane będą takie same informacje, jakie dostępne są we wszystkich innych kanałach sprzedaży, łącznie z witryną internetową linii lotniczej, bez pobierania przez Alitalia opłat GDS od biur podróży Amadeus.

Porozumienie z liniami lotniczymi Alitalia to kolejne potwierdzenie, że firma zorientowana jest na zawieranie długoterminowych umów związanych z dostarczaniem informacji. A to z kolei pozwala osiągać wymiernych korzyści zarówno liniom lotniczym, jak i biurom podróży na całym świecie, pozwala to także zapewnić stabilność rynkową włoskim liniom lotniczym i firmie Amadeus.

Odpowiedz

Spam protection by WP Captcha-Free